Blog - Haber Yazıları

Köpeklerde Kanlı İshal Virüs (Parvo)

Köpeklerde Kanlı İshal Virüs (Parvo)

Ülkemizde yaygın adı “Kanlı İshal” olan Parvo çok bulaşıcı ve ölümcül bir viral hastalıktır. Hastalığın bilimsel terimi Parvovirus dur. Panleukopenia adıyla da bilinen kedilerdeki Gençlik Hastalığı ile aynı aileden gelmektedir.
Kısırlaştırma Sonrası Bakım

Kısırlaştırma Sonrası Bakım

Kısırlaştırma, evcil hayvanın üremesini olanaksız hale getiren bir cerrahi operasyondur. Hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Yaşam kalitesini arttırır. Kısırlaştırılmış evcil hayvanlar kısırlaştırılmamış evcil hayvanlara göre daha uzun ömürlüdür.
Kedi ve Köpeği Birbirine Alıştırmak

Kedi ve Köpeği Birbirine Alıştırmak

Çoğu insanın gözdesi olan kedi ve köpeği birbirine alıştırmak oldukça zordur.Her iki canlı farklı özelliklere ve görünüşe sahip olsalar da çoğu insan için sevimlilik konusunda bir yarış halindelerdir.
KÖPEKLERİN BAKIMI HAKKINDA UFAK TÜYOLAR

KÖPEKLERİN BAKIMI HAKKINDA UFAK TÜYOLAR

Öncelikle köpeğinizi tanımanız gerekiyor, bunun için çeşitli kaynaklardan araştırma yapın ve onun da sizi tanımasını sağlayın. İkinci olarak düzenli bir şekilde muayene ettirip aşılarını yaptırmanız gerekiyor. Bu aşılar ve muayeneler köpeğinizi hastalıklardan koruyup daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Üçüncü olarak köpeğinizin temizliğine önem verin. Banyo yaptırabilirsiniz, tırnaklarını kesebilirsiniz, tüylerini tarayabilirsiniz ve tıraş ettirebilirsiniz bu uygulamalar köpeğinizi rahatlatacaktır aynı zamanda mutlu edecektir.
Evcil Hayvan Sahiplerinin İşini Kolaylaştıracak Temizlik Püf Noktaları

Evcil Hayvan Sahiplerinin İşini Kolaylaştıracak Temizlik Püf Noktaları

Evcil hayvan sahipleri, minik dostları için kendi konforlarından bile ödün verebiliyor. Evlerini, hayvanların ihtiyaçlarına göre dekore eden hayvanseverler; zaman zaman temizlik yaparken zorlanabiliyor. Özellikle bahar aylarında kürklü hayvanlar, kürklerini bir sonraki mevsime hazırlamak için tüy döküyor. Dökülen tüyler; evdeki eşyaların üzerini kaplayabiliyor, kıyafetlere yapışıp hoş olmayan bir görünüme sebep olabiliyor. Ayrıca alerjisi olanlar da bu tüylerden olumsuz etkileniyor. Bu nedenle tüylerin eşyalardan uzaklaştırılması gerekiyor.
Stres düzeyinizi düşürmek için 10 dakika yeterli

Stres düzeyinizi düşürmek için 10 dakika yeterli

Kedi ve köpeklerinizin ruh halinizi düzenleyerek stres hormonunuzu dengelediğini biliyor muydunuz ?
Kedi ve Köpekler İçin Doğru Mama Seçimi

Kedi ve Köpekler İçin Doğru Mama Seçimi

Evcil hayvan sahiplerini çok yakından ilgilendiren konuların başında mama seçimi gelir.


Doğru mama seçilmediği zamanlarda evcil hayvanlarımızda sağlık problemleri kendini göstermeye başlar. Bununla birlikte beklediğiniz o samimi tavırları da minik dostlarımızda göremeyebilirsiniz.


Kedi ve Köpeklerde Aşılama Takvimi

Kedi ve Köpeklerde Aşılama Takvimi

Koruyucu hekimliğin temelini oluşturan konulardan biri de şüphesiz ki etkili bir aşılama programıdır. Yavru kedi ve köpekler doğdukları andan itibaren kolostrum (halk arasında ağız sütü olarak bilinir) aracılığıyla anneden antikor almakta ve bu dönem içerisinde birçok hastalıktan korunmaktadırlar.Bahsedilen bu maternal antikorlar günlük döneme kadar yavruları korumakta ve bu dönemden sonra vücutları savunmasız hale gelmektedir.
Evcil Hayvanlarınızın Yurtdışı Çıkış İşlemleri

Evcil Hayvanlarınızın Yurtdışı Çıkış İşlemleri

Avrupa Birliği ülkelerine seyahat edecek dostlarınız için gerekli işlemler;

Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği Konseyinin 26.05.2003 tarihli 998/2003 sayılı düzenlemesiyle pet hayvanlarının ticari olmayan hareketlerine sınırlama getirilmiştir.Bu düzenlemeleri kabul eden ülkelere yapacağınız seyahatlerde dostlarınızla ilgili yapılacak işlemler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.
SOSYAL MEDYA
VETİPATİ VETERİNER KLİNİĞİ İstiklal Mah. Bağlar Cad. No: 18/1 Serdivan - Sakarya / Türkiye Tel: 0541 403 77 66 E-posta: nurhakvetipati@gmail.com Web: www.vetipati.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bizi Arayın