Kısırlaştırma Sonrası Bakım

Evcil hayvanın ruh sağlığını ve davranışlarını geliştirir. Diğer evcil hayvanlara karşı olan davranışlarda gözle görünür bir iyileşme olacaktır. Hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Yaşam kalitesini arttırır. Kısırlaştırılmış evcil hayvanlar kısırlaştırılmamış evcil hayvanlara göre daha uzun ömürlüdür. Kısırlaştırma sonrası metabolizma yavaşlar. Evcil hayvanın kilo almaya müsait olur. Düzenli diyet yapılması ve yeteri kadar hareket etmeleri önemli rol oynar. Yaklaşık 10 gün kadar nekahat dönemi vardır. Nekahat: Bir hastalık veya ameliyat geçiren şahsın tamamen eski sağlığına kavuşabilmesi için geçen süre Evcil hayvanlarınızı ameliyat sonrasında sakin ve sıcak ortamda tutmalısınız. Bu ortamda en az 10 gün geçirmeli hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendini yenileyebilir. Eğer varsa diğer evcil hayvanlarınızı, çocuklarınızı uzak tutun gereksiz heyecan stres ve korku evcil hayvanınızın iyileşme süresini geciktirebilir. Bu dönemde minik dostlarınıza bol bol sevgi, ilgi ve şefkat göstermeyi unutmayın; ne de olsa sevgi her şeyin ilacıdır.
SOSYAL MEDYA
VETİPATİ VETERİNER KLİNİĞİ İstiklal Mah. Bağlar Cad. No: 18/1 Serdivan - Sakarya / Türkiye Tel: 0541 403 77 66 E-posta: nurhakvetipati@gmail.com Web: www.vetipati.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bizi Arayın