KÖPEKLERİN BAKIMI HAKKINDA UFAK TÜYOLAR

Öncelikle köpeğinizi tanımanız gerekiyor, bunun için çeşitli kaynaklardan araştırma yapın ve onun da sizi tanımasını sağlayın. İkinci olarak düzenli bir şekilde muayene ettirip aşılarını yaptırmanız gerekiyor.  Bu aşılar ve muayeneler köpeğinizi hastalıklardan koruyup daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Üçüncü olarak köpeğinizin temizliğine önem verin. Banyo yaptırabilirsiniz, tırnaklarını kesebilirsiniz, tüylerini tarayabilirsiniz ve tıraş ettirebilirsiniz bu uygulamalar köpeğinizi rahatlatacaktır aynı zamanda mutlu edecektir.sakarya veteriner

Banyo yaptırırken dikkat etmeniz gereken kurallar var; köpeğinizi rahat edebileceği bir konumda yıkayın, suyun sıcaklığını iyi ayarlayın ve banyodan sonra kurutun. Bu temizlik uygulamasını bir rutin haline getirin. Böylece köpeğiniz hem temiz olacaktır hem de banyo yapmaya alışacaktır. Ayrıca başka hayvanların eşyalarını kullanmayın köpeğiniz mikrop kapabilir.
Köpeğinizi düzenli besleyin ve ona en uygun mamayı seçmeye özen gösterin. Köpeğiniz yavruysa anne sütü, anne sütünün yetersiz kaldığı zamanlarda ek gıda takviyeleri ve günde 4 öğün olmak üzere besleyebilirsiniz. Yetişkin ise yetişkin mamaları ile besleyin. Yetişkinler için günde 1 öğün yeterli olacaktır. Yaşlı ise metabolizmasını güçlendirecek mamaları tercih etmeniz gerekecektir.


serdivan veteriner

Köpeğinizi her gün düzenli olarak yürüyüşe çıkarmaya çalışın böylelikle kilo almasını engellerken aynı zamanda mutlu olmasını ve doğayla iç içe olmasını sağlayabilirsiniz.
Son olarak köpeğinizden sevginizi eksik etmeyin onunla mümkün olduğunca ilgilenin, “sevgi paylaştıkça çoğalır” onun mutlu olması sizi daha çok mutlu edecektir.

KÖPEKLERİN BAKIMI HAKKINDA UFAK TÜYOLAR
SOSYAL MEDYA
VETİPATİ VETERİNER KLİNİĞİ İstiklal Mah. Bağlar Cad. No: 18/1 Serdivan - Sakarya / Türkiye Tel: 0541 403 77 66 E-posta: nurhakvetipati@gmail.com Web: www.vetipati.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bizi Arayın