Stres düzeyinizi düşürmek için 10 dakika yeterli

Amerika birleşik devletinde bulunan Washington devlet üniversitesinin uzmanların yapmış olduğu araştırma, kedi ve köpekler ile 10 dakika kadar etkileşim kurmanın kendinizin ve çocuklarınızın ruh hali üzerinde önemli ölçüde etki ettiğini ve stres hormonunu azalttığını ortaya koydu.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre Pendry "Araştırmamıza katılan öğrencilerden kedi ve köpeklerle etkileşim kuran herkesin büyük bir stres hormonu olan kortizolde önemli ölçüde azalma oldu" ifadelerini kullandı.

394 kişinin katıldığı araştırmada, araştırmaya katılan katılımcılar kedi ve köpeklerle oynadı, sıradayken başkalarını izledi, hayvanların fotoğrafana baktı ve etkileşim kurdu. Araştırma kapsamında sessizce 10 dakika beklemenin yarattığı etkiler de incelendi.

Araştırma neticesinde kedi ve köpeklerle dokunarak etkileşime geçenlerin kortizol seviyesinin diğerlerine kıyasla ciddi oranda düşük olduğu görüldü.

Sakarya veteriner olarak söylemeliyiz ki canlarımıza ayıracağımız 10 dakika bizim stres seviyemizin azalması için yeterli olacaktır fakat kedi ve köpeklerimize kesinlikle çok daha fazlasını ayırmamız gerektiğini hatırlatırız.

Stresli bir hayatın içerisindeyseniz ve bir canın sorumluluğunu taşıyabilecek durumdaysanız, vetipati olarak sizleri serdivan'da bulunan kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.


Stres düzeyinizi düşürmek için 10 dakika yeterli
Stres düzeyinizi düşürmek için 10 dakika yeterli
SOSYAL MEDYA
VETİPATİ VETERİNER KLİNİĞİ İstiklal Mah. Bağlar Cad. No: 18/1 Serdivan - Sakarya / Türkiye Tel: 0541 403 77 66 E-posta: nurhakvetipati@gmail.com Web: www.vetipati.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bizi Arayın